Kam na výlet?

Kam na výlet

V Chatové osadě nad Rybníkem využijete levné ubytování a najdete tam výborné podmínky pro koupání, slunění či chytání ryb. V centru osady je příjemná restaurace. Ale okolí nabízí další atraktivní místa, kam se můžete vydat pěšky, na kole či autem. Obcí Hnačov vede například cyklistická stezka č. 2082, která spojuje Měčín a Kolinec, ale už po pár kilometrech se napojuje na další značené cyklotrasy. Hned v nejbližším okolí jsou místa, která stojí zato navštívit. Například v obci Zavlekov si můžete prohlédnout zbytky tvrze ze 14 století, v obci je také technická památka – špýchar. V Nalžovských horách objevíte tajemnou zříceninu irského hradu, u jezírka na vás bude čekat obří drak, želva a torza dalších zvířat, které si nechal vytvořit někdejší majitel panství hrabě Taafe.

 

Výlety do 20 kilometrů

 

Obranný vodní val i kuriózní mešita

Chatová osada je výbornou základnou pro další výlety. Když vyrazíte kousek dál, můžete navštívit hrady a zámky, které skrývají poklady nashromážděné v minulých ch i obdivuhodný um tehdejších řemeslníků. Na vodním hradu Švihov uvidíte, jaký důmyslný obranný val postavil tehdejší majitel. Skvěle rekonstruované jsou i hospodářské a obytné prostory. Zámek Lnáře vás upoutá vnitřní výzdobou nebo kuriózní mešitou s minarety v zámeckém parku. Na hradě Kašperk uvidíte z 5. patra věže daleko do krajiny, dozvíte se, jak to bylo ve středověku s hygienou, a poslechnete si zajímavé zkazky o místních strašidlech.

 

Výlety do 50 kilometrů

 

Prohlídka obřích umělých dinosaurů i živých krokodýlů

Z chatové osady Nad rybníkem si můžete udělat i celodenní výlet do vzdálených míst Plzeňského, Středočeského i Jihočeského kraje. Pro děti bude jistě atraktivní park dinosaurů v Plzni nebo tamější zoologická zahrada. V Protivíně uvidíte to, co jinde jen v tropických krajích. Mají tam krokodýlí zoo, kde jsou soustředěni zástupci 24 krokodýlích druhů. A jsou tam opravdové unikáty, například více než čtyřmetrový krokodýl mořský, který patří mezi největší plazy na světě. Přijeďte k nám do chatové osady a užijte si koupání a výlety. Zůstanou vám z dovolené krásné vzpomínky.

 

Výlety nad 50 kilometrů