Šumava pro děti

Šumava je ideální místo na výlety, a to i s dětmi. V okolí je spousta zajímavých hradů a zámků, aquaparků, a dokonce i zoo. Na stezkách v krásných hlubokých lesích můžete potkat historický Hrad Velhartice nebo Zámek Kozel a stovky vyhlídek či rozhleden jako třeba Rozhledna Svatobor nebo Javorník. Najdete zde i aktivity přímo pro děti, mezi ty patří například pohádkové místo Les Prašivice nebo pohádková chalupa Mlázovy. Dále i sportovní areály jako Aktivity Park Kocourov, katakomby Klatovy, muzeum historických motocyklů, centrum vodní zábavy a další. A pokud zamíříte trochu dál, můžete navštívit zvířata, obří dinosaury nebo živé krokodýly. A to v Dino Parku v Plzni, tamější zoologické zahradě nebo v krokodýlí zoo v Protivíně.

Šumava na kole s dětmi

Šumava je ideální volbou pro aktivní dovolenou s dětmi. Je zde spousta méně náročných turistických tras i cyklotras, příjemné pro procházky s kočárkem či dětmi, které jezdí na kole už samy. Z naší chatové osady vede cyklistická stezka č. 2082, která se napojuje na další značené cyklotrasy, na kterých narazíte na spoustu míst, která stojí zato navštívit. Jako zbytky tvrze ze 14 století v obci Zavlekov či tajemná zřícenina irského hradu v Nalžovských horách. A to je jen v blízkém okolí.

Ubytování na šumavě pro rodiny

Ale po všech těch výletech a nachozených (či naježděných) kilometrech je velice důležitý odpočinek. Ten a ideální ubytování pro rodiny najdete v naší chatové osadě Nad Rybníkem. Pohodlné a levné ubytování ve zděných chatách v podhůří Šumavy, odkud to máte k již zmíněným atrakcím kousek! Tak neváhejte, navštivte nás v Hnačově a užijte si Šumavu co nejvíce!