Podzimní klid na Lipně a jak si ho užít

Zažijte podzimní klid na Lipně plný barev. Šumavská příroda vás zaujme na podzim jako nikdy předtím, navíc zde výrazně ubude turistů. Využít můžete z mnoha možností ubytování v hotelech i penzionech. V restauracích na vás čeká příjemné podzimní menu, a ubytování na Lipně se dá zarezervovat velice jednoduše.

Užijte si klid na Lipně

Chcete-li mít naprostý klid od lidí, můžete vyrazit na výlet do lesa nebo například na Plešné jezero, či horu Kleť. Rovněž stojí za to si zapůjčit elektro člun nebo loď a projet se daleko od břehu.

V restauraci Leyla na Lipně si můžete dopřát kulinářské speciality gastronomického podzimu. Na lipenskou přehradu vyráží nejvíce turistů již tradičně v létě. I podzim má co nabídnout. Ve stejnojmenném hotelu se můžete rovněž levně ubytovat. Procházkou od hotelu dojdete k přívozu, odkud můžete vyrazit po hladině Lipna třeba na romantickou vyjížďku při západu slunce.

Vypravte se za památkami

PodzimniKlid-Vyrazte

Za zváženou stojí výlet za památkami, například můžete navštívit Vítkův hrádek, což je u nás nejvýše položený hrad. Leží na vrchu sv. Tomáše, nedaleko Přední Výtoně. Z vyhlídkové plošiny můžete vidět lipenské jezero jako na dlani.

Nechybí ani bazén
V centru obce Lipno nad Vltavou na vás čeká Aquaworld, kde si můžete s rodinou užít báječný den. Malý vodní park má plavecký bazén, bazén s divokou řekou, vířivku a malou skluzavku.

Ve stejné budově se pak nachází Hopsárium, kam mohou zamířit především rodiče s nejmenšími dětmi. Trávit zde budete čas na velké prolézačce s klouzačkou a trampolínou. Na rodiče zde čeká příjemná kavárna.

Možností, jak si užívat klid na Lipně, je celá řada.