Krokodýlí ZOO na Šumavě a zajímavosti v okolí

Šumava není jenom místem, kde se můžete ubytovat v chatové osadě uprostřed  nádherné přírody, nebo místem, kde můžete trávit čas procházkami, vyjížďkami na kole, nebo výstupy na některé hory. Je totiž i místem, kde se nachází celkem zajímavý unikát – krokodýlí zoo.

Něco málo o krokodýlí zoo….

KrokodyliZoo-H1-1

Pokud budeme konkrétní, tak se jedná o ZOO Protivín, která byla založena v roce 2005. Sem byly přesunuty zvířecí exempláře ze soukromé zemědělské farmy pana Miroslava Procházky, která se nacházela ve Chvalšinech. Určitě se nejedná o nijak komorní místo. Právě naopak. Pokud se podíváme na celkovou využitelnou plochu, tak činí zhruba 2 000 metrů čtverečných. Expozice zatím zabírá zhruba čtvrtinu celé plochy. Pokud jde o zvířecí exempláře, tak v současné době je v rámci ZOO Protivín chováno 107 zvířat. Nezapomínejme také na druhovou rozmanitost, jelikož v tomto směru je možné vidět celých 22 druhů jednotlivých krokodýlů z celého světa. Máte tak možnost na vlastní oči spatřit třeba všechny ty, které se nacházejí na americké Floridě.

Co dále na Šumavě podniknout?

KrokodyliZoo-H2.2

ZOO Protivín nemusí být nutně jediným místem, které na vás v rámci Šumavy čeká. Pokud si chcete zpestřit svůj pobyt i jinak, přinášíme vám několik dalších zajímavých tipů. Pokud jste milovníkem historie, je dobrou volbou například tvrz Zavlekov, stejně jako se může jednat o hrad Velhartice, či můžete zamířit také do Klatov, kde vás jistě zaujmou místní katakomby. Šumava ale má co nabídnout i rodinám s dětmi. Pohádková chalupa Mlázovy je místem číslo jedna, kde si na své přijdou i ty nejmenší. Stejně tak mohou rodiny vyrazit například i do Aktivity Parku Kocourov, nebo trávit čas v aquaparku v Horažďovicích. Pokud se podíváme i na několik dalších zajímavostí, které může Šumava nabídnout, nechybí třeba několik dalších zámků, jako Kozel nebo Lnáře, stejně jako hrady Klenová či vodní Švihov. Lákadlem ale může být i les Prašivice, stejně jako zajímavá rozhledna Svatobor.

Jak je patrné, na Šumavě si na své přijdou jak milovníci historie, tak i přírody, nebo zajímavých výletů. Přidejme k tomu i dostatek různorodých ubytovacích kapacit přímo v chatové osadě Hnáčov. To vše je důvodem, proč právě dovolená na Šumavě je jedním z velkých lákadel několika posledních let. A to nejenom pro aktivní páry nebo rodiny, ale i pro ty, kteří hledají při svém pobytu spíše pohodu a zábavu.