Krokodýlí ZOO na Šumavě a zajímavosti v okolí

Šumava není jenom místem, kde se můžete ubytovat v chatové osadě uprostřed nádherné přírody, nebo místem, kde můžete trávit čas procházkami, vyjížďkami na kole, nebo výstupy na některé hory. Je totiž i místem, kde se nachází celkem zajímavý unikát – krokodýlí zoo.

Něco málo o krokodýlí zoo….

Pokud budeme konkrétní, tak se jedná o ZOO Protivín, která byla založena v roce 2005. Sem byly přesunuty zvířecí exempláře ze soukromé zemědělské farmy pana Miroslava Procházky, která se nacházela ve Chvalšinech. Určitě se nejedná o nijak komorní místo. Právě naopak. Pokud se podíváme na celkovou využitelnou plochu, tak činí zhruba 2 000 metrů čtverečných. Expozice zatím zabírá zhruba čtvrtinu celé plochy. Pokud jde o zvířecí exempláře, tak v současné době je v rámci ZOO Protivín chováno 107 zvířat. Nezapomínejme také na druhovou rozmanitost, jelikož v tomto směru je možné vidět celých 22 druhů jednotlivých krokodýlů z celého světa. Máte tak možnost na vlastní oči spatřit třeba všechny ty, které se nacházejí na americké Floridě.

Co dále na Šumavě podniknout?

ZOO Protivín nemusí být nutně jediným místem, které na vás v rámci Šumavy čeká. Pokud si chcete zpestřit svůj pobyt i jinak, přinášíme vám několik dalších zajímavých tipů. Pokud jste milovníkem historie, je dobrou volbou například tvrz Zavlekov, stejně jako se může jednat o hrad Velhartice, či můžete zamířit také do Klatov, kde vás jistě zaujmou místní katakomby. Šumava ale má co nabídnout i rodinám s dětmi. Pohádková chalupa Mlázovy je místem číslo jedna, kde si na své přijdou i ty nejmenší. Stejně tak mohou rodiny vyrazit například i do Aktivity Parku Kocourov, nebo trávit čas v aquaparku v Horažďovicích. Pokud se podíváme i na několik dalších zajímavostí, které může Šumava nabídnout, nechybí třeba několik dalších zámků, jako Kozel nebo Lnáře, stejně jako hrady Klenová či vodní Švihov. Lákadlem ale může být i les Prašivice, stejně jako zajímavá rozhledna Svatobor.

Jak je patrné, na Šumavě si na své přijdou jak milovníci historie, tak i přírody, nebo zajímavých výletů. Přidejme k tomu i dostatek různorodých ubytovacích kapacit přímo v chatové osadě Hnáčov. To vše je důvodem, proč právě dovolená na Šumavě je jedním z velkých lákadel několika posledních let. A to nejenom pro aktivní páry nebo rodiny, ale i pro ty, kteří hledají při svém pobytu spíše pohodu a zábavu.