Srpnová dovolená na Šumavě

Sezona dovolených pořád nekončí, a v srpnu ve většině přímořských destinací začíná tzv. high-season. To samé bychom mohli říci i o České republice, kde je nejen spousta hezkých, neprozkoumaných míst, ale také i možností výborného ubytování v přírodě, kam lze jezdit s celou rodinou, zvířaty, nebo i jen o samotě či v párech. Kam byste se tedy mohli podívat, pokud si vyberete dovolenou na Šumavě?

SrpnovaDovolena

Turistické možnosti v okolí Šumavy
SrpnovaDovolena

V okolí samotné Šumavy existuje obrovský počet míst, kde se lze toulat klidně celé dny. Máme na mysli nejen samotnou hranici Šumavy, ale také i místa odlehlejší – Kvilda, Lipno, v jehož okolí se dá dostat také až k alpskému předhoří a výborným vyhlídkám (jednou z nejznámějších je vyhlídka Alpenblick a spousta zřícenin prastarých hradů). Nedaleko Hnačova, kde se nachází naše chatová osada, existuje poměrně hodně turistických tras, které vás dovedou na zajímavá místa. Případně se můžete vydat na návštěvu Zoo Plzeň nebo světoznámé krokodýlí zoo, která je unikátní tím, že chová největší počet druhů krokodýlů ve Střední Evropě. O trochu dál se nachází zámek Orlík, nicméně, pro ty, kteří chtějí absolvovat spíše delší pobyty v přírodě, doporučujeme také i návštěvu Kašperských Hor, které jsou blízko NP Šumava, nebo také i dál – do Prášil či Modravy.

Ubytování na Šumavě

Ubytovat se můžete v naší chatové osadě v Hnačově – v bezprostřední blízkosti Hnačovského rybníka, kde se dá koupat, strávit příjemný večer s grilováním, nebo pouze sedět a rozjímat. Máme k dispozici chaty pro 2 a více osob – protože počítáme i s rodinami s dětmi, případně s domácími mazlíčky. Užijte si srpnu naplno, pokud se chystáte na dovolenou v České republice, a stavte se u nás!