Zima na Šumavě

Šumava patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším turistickým cílům na nejen letní, ale i zimní dovolenou v České republice. Nabízí totiž nejenom skvělé sjezdovky a stopy pro běžkaře, ale také spoustu míst na procházky po hradech a zámcích, a v případě velké zimy i bazény, aquaparky, zoo a další centra zábavy. Národní park Šumava je největším národním parkem v České republice a velkým lákadlem v každém ročním období.

Šumava v zimě i pro děti

Šumava je ideální i pro dovolenou s dětmi, a to všeho věku. Pokud je venku hezky, je zde spousta možností pro nenáročné procházky krásnou přírodou, kde narazíte na zajímavé hrady a zříceniny. Například Hrad Velhartice nebo zřícenina Rabí.

A i v případě, kdy vám počasí nepřeje, je zde spousta indoorových aktivit, díky kterým si dovolenou užijete tak i tak. V okolí najdete řadu míst pro děti i dospělé, kam stojí za to vyrazit. Například sportovní areály jako Aktivity Park Kocourov, katakomby Klatovy, muzeum historických motocyklů, centrum vodní zábavy, nebo dokonce i Dino Park Plzeň a krokodýlí zoo.

Chata na Šumavě

Pokud jste se tedy rozhodli na Šumavu vyrazit, je důležité vybrat to ubytování, díky kterému si svůj výlet užijete naplno. Základem je vybrat to správné ubytování, nejlépe v blízkosti co nejvíce zajímavých míst a zároveň v samém srdci přírody. Přesně takové ubytování najdete v naší chatové osadě Nad Rybníkem, která se nachází v Hnáčově, v podhůří Šumavy. Pohodlné a levné ubytování v chatách, ze kterých to máte všude blízko.

Neváhejte nás kontaktovat! Nacházíme se v blízkosti lesa, sjezdovek, turistických tras, hradů, zámků a dalších aktivit pro celou rodinu. Výlety za přírodou, historií i zvířaty! Navštivte nás v Hnačově a užijte si Šumavu co nejvíce!