Ubytování Šumava – jak vybrat to správné

Šumava je známá pro své rozlehlé lesy a louky, krásná údolí, bezedné slatě, proslulá ledovcová jezera a obzory plné hor a kopců. To vše s hromadou hradů s báječnými vyhlídkami, lanových parků, aquaparků, muzeí, lyžařských areálů a tak dále. Pokud jste se tedy rozhodli na Šumavu vyrazit, je důležité vybrat to správné ubytování, díky kterému si svůj výlet užijete naplno. Máme pro Vás pár dobrých tipů.

Národní park Šumava je největším národním parkem v České republice a tedy i velkým lákadlem pro výletníky každého věku. Šumava totiž nabízí atrakce pro malé i velké. V každém ročním období míří na Šumavu tisíce vyznavačů aktivního odpočinku, ať už sportovci, zdatní turisté či rodiny s dětmi a senioři.

Kde se ubytovat?

Je dobré vybrat ubytování, které je všemi krásami Šumavy obklopeno. Nejlépe někde v samém srdci přírody, ale zároveň blízko k různým atrakcím. Také je důležité mít záložní plán, pokud by se nevyvedlo počasí. V okolí Šumavy najdete spoustu aktivit pro děti i dospělé, kam stojí za to vyrazit, když venku nejsou ideální podmínky na túry. Vybírejte tedy i blízko k těmto místům.

Chaty na Šumavě
Ve všech těchto ohledech je ideální ubytování v naší chatové osadě Nad Rybníkem. Pohodlné a levné ubytování ve zděných chatách v podhůří Šumavy, odkud to máte všude kousek.

V našem okolí najdete skvělé cyklotrasy. Hned v nejbližším okolí jsou místa, která stojí zato navštívit, včetně tvrze ze 14 století v obci Zavlekov. V Nalžovských horách objevíte tajemnou zříceninu irského hradu, u jezírka na vás bude čekat obří drak, želva a torza dalších zvířat, které si nechal vytvořit někdejší majitel panství hrabě Taafe.

Neváhejte nás kontaktovat! Nacházíme se v blízkosti lesa, možností koupání, turistických tras, hradů, zámků a dalších aktivit pro celou rodinu. Výlety za přírodou, historií i zvířaty! To vše máte do nás kousek.